Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıkan bir Bilgi Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çıkan en mefret miktarda ilaç yürekerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu mefret adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği meydanı büyültmek talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanın haber cebelarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle durmak istemeyen başarı medlulında ülkesini kadimî özümleme fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi başvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane başvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani evgin vüruten vakalarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Alanında imdi sağlıklı bir mütehassıs olmasıyla yanında kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mefret bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında mekân edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer güruhlen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise kamu ortada en çok buluş belgesi başvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insaniyet geçmişine faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı yardımıyla yavuz nöbetlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse da katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yanında cereyan etmek üzere tedavi yuğrunda vüruttirdiği daşkeleri keşfederek insaniyet geçmişine mefret bir medetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese bile temelı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uzatmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz canlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Tek malum şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kenar ağırlık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonrasında ise 25’e doğru ülkede izinı münfailtır. Cümle çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşırı şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda mekân almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Medarsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca daşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak nöbetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta kenarıkların geçmesi yürekin sınırlı bir saatı beklesek da bazıları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile yürekerisinden zahmetsiz bir halde tedavi edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Hatta cinsel nöbetlev bozukluğunu da tedavi buyurmak yürekin kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavim ve canlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi başvurularının 2000 adetine doğruın doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı nöbetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun süreli kapanmalara ve toplumsal yaşamdan ırak zaruri ocak istirahatlarine sunulan kalan cihan toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Konuyla müntesip görüşünü beyan fail Spektral Holding Dümen Oturmuş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına örgülabilecek en yakın katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mefret miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da mefret vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde mekân meydan özge bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok mefret bir miktarda farmasötik daeğlenceli patentinin doğruluk sahibi olması ve başvurusunu ilk karşılayıcı eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın gerçek yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık meydanında çaldatmaışmalarını kadimî yaygınleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşırı yol Türkiye Senenin Bilgi Adamı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde bileğil yurt haricinde yani kürevi anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulduğu farklı ilaçların mukabillığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile yanında yavuz nöbetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı nöbete yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biraşırı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış kıymetiharbiye yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda mekân meydan bir değerli sahası ile yanında başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğnöbetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun sabit kıymetiharbiye veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a yayımcı esrar ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal zir örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip bile haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak nöbettiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.deniz ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere iki sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada mezheplerine mekân verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mefret ulanmış kıymetiharbiye mizan potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve çav yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal gereç örgüsındaki açıkluklar yardımıyla faik derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine birebir rezerv saptama raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mekân meydan inceliklara için başkaca, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir