Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş yapan ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme fail yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram ilişkisı istediği yürekin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çgörmek yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişesen farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen kişiler yürekin ne günah ki çok ziyade reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok ziyade koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek esasen diğer kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve elden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değmeslektiğinde veya kullanıcı adınız değmeslektiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene al” evet da bazen “değmeslekikliği aptal al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin umumiyetle saldırganlar e-posta adresini değmeslektirdiği yürekin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir