Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Değer Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kurum düzlükında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde marka tesisu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece yetişek bölümünde familya olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çdüzenışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, sepet topu abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı düzen Türkiye’nin en muhteşem özel ekol ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir dümen kurulunda makam almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birgeniş dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir