Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilim aktarımı derunin değil, aynı zamanda düğün derunin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız ölçüsüz biriyle yapılabildiği kabilinden hatta tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve dostça etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş ika etmek derunin sadece nickname (takma isim) yaymak kifayetli olurken kimilarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek aralık suratünü kullanarak sadece makalelı, makalelı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kabilinden tercihe bağlı olarak dostça etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kısaca müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir sair pop chat yetişek olan ve internetin efsane mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir